„Bezpieczny Smyk”

5 listopada w Bibliotece Gminnej odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażnikami gminnymi. W ramach zajęć wykorzystano prezentację multimedialną i kolorowanki, by poprzez zabawę przekazać smykom jak najwięcej informacji. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w domu i na podwórku. Strażnicy przestrzegali dzieci przed zabawą lekarstwami, przypomnieli również o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i konieczności zachowania ostrożności i dystansu wobec obcych. Zorganizowany quiz na temat prawidłowych zachowań cieszył się dużym powodzeniem. Każde dziecko otrzymało odblaski na tornister oraz słodkie lizaki. Najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody w postaci dyplomu, książeczki bądź breloczka. Na zakończenie prelekcji dzieci otrzymały zadanie, które polegało na pokolorowaniu obrazka tematycznego.