,,Dzieciaki Mleczaki”.

Na przełomie kwietnia i maja dzieci p-ktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych realizowały program ,,Dzieciaki Mleczaki”. Program powstał     z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Celem programu było wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

Wprowadzeniem do programu było wykonanie przez dzieci plakatu informującego o udziale w projekcie.

Na zajęciach dydaktycznych dzieci min: poznały, jakie są składniki odżywcze zawarte w mleku a także wymieniały produkty spożywcze robione z mleka.  Rozwiązywały mleczne zagadki. Wysłuchały również wiersza B. Formy pt. „Przetwory z mleka”, dzięki czemu wszyscy doskonale już wiedzą, jak ważne jest spożywanie nabiału dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Układając historyjkę obrazkową „Skąd się bierze mleko” poznały drogę mleka od krowy, aż do sklepowej półki. Segregowały produkty zdrowe i niezdrowe. Niektóre dzieci miały również okazję spróbować „wydoić” krowę, co okazało się nie łatwym zadaniem. Kolejnym etapem było smakowanie produktów mlecznych oraz przygotowanie jogurtów owocowych. Nie było dziecka, które by nie spróbowało jogurtu, które samo robiło. Na zakończenie projektu udaliśmy się do pobliskich gospodarstw zobaczyć zwierzątka, które dają nam mleko.