Dzień Marchewki

Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy! Takie hasło towarzyszyło dzieciom z grup przedszkolnych podczas pomarańczowego, zdrowego, witaminowego i marchewkowego dnia. dzień marchewki obchodzony był 4 kwietnia. Tego dnia królował kolor pomarańczowy. Dzieci poznały zalety i walory marchwi. Dowiedziały się wiele interesujących wiadomości, tj. jak bardzo zdrowa jest marchew oraz jakie składniki odżywcze i witaminy zawiera. Ten bardzo zdrowy, pomarańczowy dzień wypełniony był zabawami przy piosence o marchewce, pracami plastycznymi oraz wykonaniem surówki i marchewkowego ciasta. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabawy, konkursów, zagadek, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się oraz rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. zapraszamy do Galerii do obejrzenia relacji z tego dnia.