Koncert noworoczny

no images were found

20 stycznia 2013r. w Sali widowiskowej Gminnej Biblioteki w Trzebielinie odbył się niesamowity Koncert Noworoczny.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były Szkoła Podstawowa im. Sportowców Polskich i Gminna Biblioteka w Trzebielinie, zaś koordynatorem koncertu była pani Ewa Surma – nauczycielka tamtejszej szkoły.

Mieszkańcy Trzebielina spisali się na medal – wypełnili salę widowiskową  po brzegi i nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Występy, ze względu na tematykę podzielone były na dwie części – świąteczną i karnawałową. W pierwszej „artyści” ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie i sekcji gitarowej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku śpiewali i grali kolędy. Atmosferę świąteczną podkreślały efekty specjalne- padający na widzów śnieg. NA zakończenie tej części szkolni aktorzy przygotowani przez p. Wiesławę Zwolską- nauczycielkę w SP Trzebielino przedstawili „jasełka na wesoło”. Barwne i piękne kostiumy przyciągały i bawiły widzów. Aktorzy ujęli także publiczność zabawą i wyjątkową interpretacją tekstu oraz szczególnym zaangażowaniem we wspólne dzieło, a także efektami szczególnymi.

Drugą część wypełniły piosenki i melodie karnawałowe w wykonaniu solistów i grup wokalnych ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie i sekcji gitarowej z PMDK w Miastku. Artyści pięknie prezentowali się na scenie śpiewem, grą na instrumentach, choreografią i kostiumami, a widownia czapeczkami karnawałowymi. Ostatnim punktem koncertu były popisowe występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Miastku, z klas fortepianu, saksofonu,skrzypiec, akordeonu, fletu. Występy tej grupy zrobiły ogromne wrażenie i nadały koncertowi szczególny charakter

Na zakończenie prezenterka p Dorota Bilińska podziękowała artystom za występy oraz w imieniu organizatorów zaprosiła na pyszne faworki smaczny symbol karnawału.

Więcej zdjęć w galerii