,,Gimnastyka mamy i smyka”

,,Gimnastyka to podstawa, to dla dzieci ważna sprawa.

Ręce w górę, w przód i bok, skłon do przodu, przysiad, skok”

 

Dnia 8 października w sali widowiskowej odbyły się zajęcia otwarte o charakterze zajęć ruchowych pt: „Gimnastyka mamy i smyka” dla przedszkolaków oraz  rodziców dzieci. Głównym celem zajęć było: wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka, wyczucie własnego ciała, kształtowanie poczucie bezpieczeństwa, koncentracji uwagi, wytworzenie atmosfery przyjaźni i życzliwości. Zajęcia były prowadzone przez panią Iwonę Szczęsną min. metodą aktywizującą według Ruchu Rozwijającego Weroniki Scherbon.

Po zakończonej zabawie gimnastycznej Pani Iwona czytała dzieciom rymowanki z pokazywaniem, które w większości znane nam są z dzieciństwa min: „Rodzinka”, „Tu sroczka kaszkę warzyła”, „Idzie kominiarz po drabinie”. Dzieci były bardzo skupione i zaangażowane przy czytaniu im rymowanek, których celem dydaktycznym jest min: przyswojenie sobie przez dzieci słyszanego tekstu, zapamiętanie go, czyli rozwijanie swojego umysłu.

Ogromne zadowolenie sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną oraz bańkami mydlanymi. Radości nie było końca. Na zakończenie dzieci mogły się pobawić nowymi zabawkami zakupionymi przez bibliotekę oraz pooglądać książeczki.