VIII Trzebielińskie Biegi Przełajowe

VIII Trzebielińskie Biegi Przełajowe,

oraz Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych

 

Zawody odbyły się 07.03.2015r. na boisku gminnym w Trzebielinie.  Ukończyło je 364 zawodników i zawodniczek. Na frekwencję wpływ miała zapewne szalejąca epidemia grypy. Poziom zawodów był wysoki , w biegu głównym wystąpiło 7 medalistów MP, czterech uczestników mistrzostw świata oraz olimpijczyk, najwybitniejszy maratończyk w historii Jan Huruk. Imprezę otwierali wójt gminy Tomasz Czechowski i radny powiatu Daniel Chwarzyński oraz wiceprezes POZLA Jarosław Ścigała. Nad całością czuwał główny organizator pan Andrzej Labuda.

 

Miejsca najlepszych zawodników z SP Trzebielino:

Hanna Grabowska – 6 miejsce

Oliwier Rokosz – 12 miejsce

Jakub Korniak – 12 miejsce

Wystartowali również w swoich kategoriach wiekowych także inni uczniowie, których trzeba pochwalić za wytrwałość i walkę do końca biegów. Byli to : Maja Sokołowska, Kacper Windorpski, Michał Zacholski, Jakub Jankowski, Filip Swędowski, Kacper Tuziemek, Nikodem Starszak, Maciej Dombrowa, Natalia Wieczorek, Aleksandra Grabowska,  Klaudia Witek, Filip Lipka, Krystian Wirkus, Kacper Szmarkieta, Wiktor Welzandt.

 

W biegu otwartym kobiet: 5 miejsce zajęła  Dorota Grzegorczyk, a 6 miejsce Danuta Wieczorek

W biegu otwartym mężczyzn 6 miejsce zajął Dariusz Guzowski.

 

 

Składamy podziękowania organizatorom i sponsorom zawodów ( Powiat Bytowski, Samorząd Województwa Pomorskiego, Gmina Trzebielino, Szkoła Podstawowa w Trzebielinie, Diament Trzebielino, Nadleśnictwo Trzebielino, ULKS Talex Borysław Borzytuchom,  Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebielinie, Pomorski Okręgowy Związek LA).