Dzień Matki

Dzień Matki

Wszystkie dzieci się zebrały,
święto mamy uczcić chciały,
wszystkie kwiaty w bukiet złożyć,

a do środka serce włożyć.

O dniu Matki, dniu Mamusi

każde dziecko wiedzieć musi!

 

 Taki i inne wiersze usłyszały mamy „zerówiaków” podczas skromnych obchodów Dnia Matki.

Uroczystość odbyła się 26.05.2015 w samo południe, mamy przybyły bardzo licznie. Na miejscu czekał na mamy słodki poczęstunek i kilka miłych niespodzianek.

Głównym punktem spotkania były wierszyki oraz życzenia dla mam, jak i piosenka w wykonaniu dzieci. Po występie dzieci wręczyły swoim mamom laurki zrobione własnoręcznie oraz kwiatki. Kolejną atrakcją były konkurs dla mam i zabawa integracyjna. Konkurs polegał na rozpoznaniu własnego portretu, które wcześniej namalowały dzieci. Po konkursie nadszedł czas na dyktando.. tu mamy zadrżały.. ale bez obaw, było to dyktando rysowane 🙂 dzieci wspólnie z mamami słuchały krótkiego opowiadani, które należało wspólnie zilustrować.

Podczas wspólnej pracy na twarzach mam i dzieci malował się uśmiech i zadowolenie. Mamy opuściły spotkanie w rewelacyjnych humorach.

Portrety okazały się najlepsza niespodzianką!

 

Jeszcze raz wszystkiego dobrego wszystkim Mamom!