ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Grupa 6-latków świętowała ten dzień wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Na wstępie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące misia, min. : Jak wyglądały pierwsze misie i dlaczego powstały? Jak powstają misie  i jakie znają misie z książek, bajek? Dzieci wymieniały również zalety i wady misia. Zobaczyły jak zmieniały się misie na przestrzeni lat. Zapoznały się także z historią  powstania  misia. Mimo świętowania dzieci ciężko pracowały. Wykonały  opaski- misie ozdabiające ich głowy i stworzyły misia giganta, który ozdobił salę. Wykonały także misie- ciasteczka, które po ustrojeniu lukrem aż szkoda było zjadać. W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego misia i opowiedziało o nim. Uwieńczeniem świętowania było otrzymanie dyplomu „Przyjaciela Pluszowego Misia”.