Poranek z Elmerem

30 maja 4-5 latki zostały zaproszone do biblioteki na spotkanie z książką. Dzieci wysłuchały opowiadania o słoniu „Elmer i nieznajomy”. Bohaterem jest słoń w kratkę, który zostaje poinformowany przez przyjaciół, że nieopodal, na polanie pojawił się nieznajomy. Zwierzęta zaniepokoiły się dziwnym zachowaniem gościa. Elmer postanowił poznać go i spróbować pomóc mu w rozwiązaniu problemu. Czy Elmerowi się udało ? .

Elmer uczy tolerancji i i otwartości na innych. Pokazuje, że „Inny” nie znaczy gorszy. Po wysłuchaniu opowiadania Przedszkolaki wykonały z wielką przyjemnością słonia z kolorowego papieru.

Na zakończenie wspólnej przygody z książką przyszedł czas na zabawę, za którą najmłodsi przepadają. Dziękujemy pani Iwonie za miły poranek.