Lekcja biblioteczna

29 września 2017 roku, na zaproszenie Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, wybraliśmy się na zajęcia z udziałem młodszego bibliotekarza p. Sandry Kamińskiej oraz p. animator kultury Krystyny Michalak.

Spotkanie zostało zainspirowane obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. P. Sandra wyjaśniła uczniom, że głośne czytanie ma nieoceniony wpływ na rozwój wyobraźni oraz wzbogacanie słownictwa.

Okazało się, że będziemy wspólnie czytać fragmenty „Koszmarnego Karolka”, którego poznaliśmy juz na lekcjach języka polskiego, a ponadto pisaliśmy do niego list. Dzieci chętnie przystąpiły do czytania, trzeba przyznać, że efekt był zaskakujący. Julia Zabrocka, Marta Rudzińska, Mateusz Beger i Łukasz Wołczyński, czytając dialogi, znakomicie wcielili się w role bohaterów.

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie dla nas tak interesującego spotkania oraz za piękny wystrój sali. Bardzo chętnie skorzystamy z kolejnego zaproszenia.

Ps. najwieksze zainteresowanie wśród wyeksponowanych zbiorów wzbudziła w uczniach książka pt. ,,Beki, smarki, pierdy…czyli co się dzieje w moim ciele” 😉