Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to bardzo ważna data dla każdego Polaka. W tym roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla upamiętnienia tak ważnej rocznicy, uczniowie naszej szkoły przedstawili lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Surmy i p. Alicji Kisielewskiej. Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszających wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych przez naszych uczniów. Wszyscy uczniowie, nawet ci najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widowni można było zauważyć zainteresowanie treścią przygotowanej akademii słowno-muzycznej. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter tej uroczystości. Na zakończenie uroczystości „szkolni żołnierze” zatańczyli w rytm przeboju Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka pt. „Papaya”.

Montaż słowno- muzyczny został przedstawiony przez naszych uczniów na uroczystości „Nie zginęła”, która odbyła się na Sali Widowiskowej przy Bibliotece Gminnej.