Andrzejki

Ostatnie dni listopada są okazją do wspólnych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Jak co roku przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły świętowali Andrzejki. Wszystkie grupy przedszkolne i uczniowie klas młodszych obchodzili Andrzejki w swoich salach. Młodsze przedszkolaki z tej okazji zorganizowały bal przebierańców. Natomiast klasy starsze bawiły się na Andrzejkowej dyskotece wypełnionej wróżbami i konkursami. Każda sala w tych dniach zamieniła się w czarodziejską komnatę, w której było pełno czarów i wróżb. Dzieci poznały krótką historię tradycji Andrzejkowych. Zapoznali się z tradycyjnymi wróżbami, takimi jak: lanie wosku, kubki przyszłości, wróżby z patyczków, butelka, czarodziejskie karty, a nawet zaczarowane jajka. Dzieci wróżyły a jednocześnie odpowiadały na zadane pytania: kim będą w przyszłości, jacy są dziś, jakie czekają na nich niespodzianki w przyszłości, jak będzie miał na imię ich partner? Nie zabrakło wspólnych tańców towarzyskich i integracyjnych. W przerwach pomiędzy taneczną zabawą czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Wszyscy bawi się wspaniale i nie mogą się doczekać kolejnej wspólnej zabawy.