Wizyta policjantów

Dnia 18. 12. 2017 r. w naszej szkole w ramach edukacji na temat bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem tego spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Panowie policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze po zmroku. Poruszono także tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny. Omówiono również zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania. Najprzyjemniejszą dla dzieci częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć kajdanki, pałkę policyjną, czy gaz łzawiący. Dziękujemy Panom policjantom za tak ciekawe i pouczające spotkanie.