Bezpieczne ferie

Ostatniego dnia przed feriami naszą szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Kołczygłowach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii. Panowie przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa o których należy zawsze pamiętać, nie tylko podczas ferii. Dotyczyły one przestrzegania zasad poruszania się po drodze, nie rozmawiania z obcymi i nie podawania swojego adresu zamieszkania, nazwiska. Funkcjonariusze przestrzegli przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Omówili zasady postępowania w razie załamania się lodu. Ostrzegli także przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ulic i zbiorników wodnych. Uczniowie otrzymali również wskazówki jak należy bezpiecznie bawić się śniegiem i śnieżkami oraz jak zachowywać się na kuligu. Pan policjant przypomniał uczniom o obowiązku noszenia odblasków. Na koniec życzył udanych i bezpiecznych ferii.