Pokaz historyczny „Ku niepodległej”

Dnia 16 maja odwiedziła naszą szkołę Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Panowie w bardzo interesujący i ciekawej formie zaprezentowali historyczny pokaz „Ku niepodległej”. Była to opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i nasza ojczyzną. Pokaz odbył się dla dzieci począwszy od klasy 0. Dzieci w sposób wesoły i ciekawy przeniosły się w lata walki o niepodległość. Nie zabrakło ważnych wydarzeń historycznych, taki jak: powstania narodowe, okres Księstwa Warszawskiego, I wojna Światowa. Opowieść o tych historycznych wydarzeniach była wzbogacona rekwizytami. Dzieci mogły zobaczyć, a także przymierzyć stroje z epok (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer brygady I Legionów Polskich). Zapoznały się także z kolekcją replik broni używanych przez powstańców i w I Wojnie Światowej. Odbyły się także małe turnieje oraz pomoc rannym na polu walki. Podczas pokazu było dużo śmiechu i dobrej niezapomnianej zabawy.