Mistrz Europy w naszej szkole

W miniony czwartek (20 września) Szkoła Podstawowa w Trzebielinie miała przyjemność gościć Filipa Weckwerta – mistrza Europy i w-ce mistrza świata w kajakarstwie. Filip pochodzi z Białego Boru, którego tradycje od lat związane są z kajakarstwem i w którym do dziś funkcjonuje Ludowy Klub Kajakarski Hubertus – głównie za sprawą zaangażowania Pani Doroty Kwaśniewskiej, wieloletniej trenerki białoborskiej młodzieży.
Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd sportowca. Przygotowali gorące powitanie. Filip opowiedział im o wielkiej przygodzie z kajakarstwem. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zdjęcia i filmiki z mistrzostw, olimpiad i zgrupowań kadry narodowej, do której należy Filip. Mieli także możliwość obejrzenia mnóstwa medali, które przywiózł ze sobą Filip oraz profesjonalnego wiosła. Nie sądzili, że osiągnięcia w sporcie, które posiada na swoim koncie, wymagają tak wielkiego poświęcenia. Filip większość swojego czasu spędza na treningach, niekiedy kilku dziennie, jeżeli jest na zgrupowaniu. Z niezwykłą pasją opowiedział o wielkich nadziejach i pierwszych zwycięstwach, o motywacji do zdobywania coraz większych sukcesów sportowych.
Uczniowie ciekawi byli, w jaki sposób Filip łączył obowiązki szkolne z karierą sportowca. Okazuje się, że nie było to łatwe zadanie, ale determinacja sportowca pomogła mu w ukończeniu szkoły licealnej i zdaniu matury z bardzo dobrym wynikiem.
Na pytanie kto jest dla niego największym autorytetem odpowiedział jednoznacznie, że rodzice i siostra, najbliższa rodzina, na której wsparcie mógł zawsze liczyć.
Z pewnością Filip zrobił na nas ogromnie pozytywne wrażenie. Nie tylko na uczniach, ale i całej kadrze pedagogicznej. Jest niezwykle opanowanym, inteligentnym człowiekiem o bardzo wysokiej kulturze słowa. Jesteśmy wdzięczni, że przekazał naszym uczniom autorytet godny naśladowania. Mamy nadzieję, że zostanie on naszym patronem na rok szkolny 2018/2019.
Organizatorzy:
Magdalena Dawidowicz
Alicja Kisielewska