Sprzątanie Świata 2018

Szkoła Podstawowa w Trzebielinie kolejny raz włączyła się aktywnie w ogólnopolską akcję „Sprzątnie Świata–Polska 2018”. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Akcja segregacja! 2x więcej 2x czyściej”. Finał akcji przypadł w dniach 21-23 września. Głównym celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów, która jest bardzo istotna z uwagi na fakt, iż w obecnym roku gminy mają osiągnąć 30% poziomu recyklingu z takich odpadów jak: papier, plastik, metal, tworzywa sztuczne oraz szkło.
Głównymi uczestnikami akcji były dzieci i młodzież. Wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki posprzątali oni teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę w Trzebielinie. Jednak do poprawy czystości naszego otoczenia może przyczynić się każdy z nas. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do sumiennego i świadomego segregowania odpadów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego sprzątania dostępnej w Galerii.