Bieg Niepodległości

Dnia 25 września w naszej szkole odbył się Bieg Niepodległości. Był on nietypowym sposobem uczczenia przez nas 100 Rocznicy Niepodległej Polski. Trasa biegu była wyznaczona na „ścieżce zdrowia”. Na trasie mieniły się dwa kolory- biały i czerwony. Przedszkolacy oraz uczniowie biegli i maszerowali w swoim tempie. Nie były dla nas ważne miejsca na podium oraz wyniki. Ideą był wspólny bieg i spędzony czas na świeżym powietrzu. Po dobiegnięciu na metę wróciliśmy do szkoły, gdzie wykonaliśmy pamiątkową „biało-czerwoną” fotografię.
Po Biegu Niepodległości rozpoczęły się „zabawy z ziemniakiem”. Pierwszym zadaniem dla wszystkich było zebranie jak największej ilości ziemniaków porozrzucanych na boisku szkolnym. Ziemniaków było sporo ale wyzbieraliśmy je aż do ostatniego. Następnie graliśmy w znaną zabawę „gorący kartofel”, przy której było mnóstwo śmiechu. Odbyły się także rozgrywki sportowe. Po tak intensywnie spędzonym przedpołudniu czekała na nas smażona kiełbaska, którą zjedliśmy ze smakiem.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego wydarzenia, która jest dostępna w Galerii.