Wycieczka w ramach projektu „Idę do przedszkola przez trzebielińskie łąki i pola wokół jeziora”

We czwartek 27 września nasi najmłodsi, czyli przedszkolacy pojechali na wycieczkę do Doliny Charlotty. Wycieczka była zorganizowana w ramach programu „Idę do przedszkola przez trzebielińskie łąki i pola wokół jeziora”. Na początku naszej wycieczki zwiedziliśmy Fokarium. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy pokaz i trening fok a także ich karmienie. Mogliśmy również je obserwować, gdy pływały pod wodą. Następnie zwiedziliśmy Zoo. Napotkaliśmy tam wiele niezwykłych gatunków zwierząt. Zwiedziliśmy także Krainę Bajek, gdzie spotkaliśmy Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków oraz innych bohaterów bajek. Ostatnią atrakcją było wodne Zoo Safari, czyli rejs łodzią, która zabrała nas w niesamowitą i niezapomnianą podróż. W trakcie rejsu zacumowaliśmy na wyspie lemurów i poznaliśmy tam „Króla Juliana”. Po tak intensywnych atrakcjach w Dolinie Charlotta czekał na nas gorący obiadek w restauracji „Królewska”. Dzień spędziliśmy bardzo intensywnie, na co dowodem było zasypianie dzieci w autokarze podczas drogi powrotnej.