Głośne Czytanie w Bibliotece

Dzieci przedszkolne bardzo chętnie odwiedzają Bibliotekę Gminną w Trzebielinie. Tym razem odbyły się spotkania w ramach akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” oraz „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Podczas spotkania z klasą 0 odczytany został fragment książki „Kolory jesieni” Tomasza Samojlika. Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadania. Najciekawszym dla dzieci punktem spotkania było malowanie dłoni na jesienne odcienie. W ten sposób powstało przepiękne drzewo z kolorowymi liśćmi.
Grupa 4/5-latków podczas spotkania w Bibliotece rozwiązywała zagadki związane z tytułami bajek i wierszyków. Po ich odgadnięciu zostały odczytane fragmenty bajek dla dzieci. Przedszkolacy stworzyły także swoją własną książkę z bohaterami bajek.
Natomiast nasi najmłodsi, czyli grupa 3/4 latków wysłuchała poematów o tematyce jesiennej z książki Małgorzaty Strzełkowskiej „Zielony, żółty, rudy, brązowy!”. Przedszkolacy odgadywały także zagadki dotyczące nazw darów jesieni.
Na koniec wszystkich spotkań w Bibliotece za uwagę i aktywną pracę, dzieci otrzymały ordery „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki za tak twórcze spotkania czytelnicze.