Bijemy rekord z WOŚP

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła podjęła próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez największą liczbę osób. Rekord ten co roku organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku odbył się we wtorek 16 października, czyli w dniu w którym obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie klas 0-VIII (po trzech przedstawicieli z każdej klasy) od godziny 12 do 12.35 udzielali pierwszej pomocy. Niektórzy uczniowie, w szczególności ci młodsi po raz pierwszy mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach. Było to dla nas bardzo szczególne i wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie podeszli do tego zadania z wielkim zaangażowaniem. Udało nam się osiągnąć główny cel tej idei, czyli promowanie nauki pierwszej pomocy. Czy udało nam się pobić rekord? Okaże się niebawem. Jednak dla nas najważniejsza była nauka podstawowych czynności ratowniczych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z bicia rekordu dostępnych w Galerii.