„Ratujemy i Uczymy Ratować”

W bieżącym tygodniu w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” u przedszkolaków z trzech grup odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy. Zajęcia rozpoczęły się rozmową na temat bezpieczeństwa. Dzieci podczas pokazowej zabawy zauważyły co może im zagrażać i co to jest wypadek? Dowiedziały się także w jaki sposób sprawdzić oddech u siebie, kolegi, bądź koleżanki. Jednak najciekawsze okazało się dla nich „spotkanie z fantomami”. Niektóre dzieci przestraszyły się ich, jednak powoli zaczęły się przyzwyczajać. Po chwili fantomy stały się dla dzieci „lalkami”, na których uczyły się ratowania. Dzieci na fantomach przeprowadzały resuscytację. Robiły to bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem. Uczyły się również numeru alarmowego, starały się go wybrać na tekturowych telefonach dostarczonych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie dzwonili i rozmawiali z dyspozytorem. Dla dzieci spotkanie okazało się zabawą. Jednak dobrze wiemy, że dzięki takim lekcjom dzieci uczą się czynności ratunkowych oraz oswajają się z nimi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.