Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF #GoBlue

Nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Praw dziecka. Dnia 20 listopada przypada bowiem rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu działania nasze były skierowane na dzieci i ich prawa. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich naszych działaniach. Niebieski kolor gwarantuje prawa wszystkim dzieciom, dlatego wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Rozmawialiśmy o prawie do poczucia bezpieczeństwa, gdyż każdy powinien czuć się bezpiecznie. Zastanawialiśmy się także nad tym, co możemy sami zrobić, aby czuć się bezpiecznie? Zwracaliśmy również uwagę na miejsca, które mogą być dla dzieci mniej i bardziej bezpieczne. Stworzyliśmy niebieski łańcuch bezpieczeństwa, na którym zostały zapisane i namalowane hasła dotyczące bezpieczeństwa. Wszelkie podjęte działania tego dnia miały na celu uczczenie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.