Dzień Ziemi 2020

Dzisiaj 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.

To wiosenne święto na stałe zawitało do kalendarza szkolnych imprez. Niestety, w tym roku, musimy promować zachowania ekologiczne w domu. Tak naprawdę, to właśnie nasze domowe przyzwyczajenia kształtują właściwe nawyki.
Choć z powodu epidemii koronawirusa obowiązuje nas wiele obostrzeń i akcje w przestrzeni publicznej nie są organizowane, to jak przekonują ekolodzy, w dobie zmian klimatycznych, warto zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, jak być bardziej eko. To właśnie drobne zmiany w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do zmian globalnych.
Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2020. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

W jaki sposób możemy zadbać o naszą Ziemię?

Dzielę się filmikiem na temat Dnia Ziemi ? Możecie go śmiało bezpłatnie udostępniać. ?Istnieje możliwość otrzymania tego samego pliku w formacie pdf, w formie prezentacji oraz filmu do pobrania.Gdyby ktoś z Was był zainteresowany, to proszę o wpłatę 5 zł na dane, które znajdziecie pod tym linkiem (na samym dole strony):https://www.janauczycielka.com/o-mnie/kontakt/Najlepiej jak prześlecie mi potwierdzenie przelewu w wiadomości prywatnej na Facebooku lub na adres e-mail ja.nauczycielka@gmail.com, wtedy od razu będę mogła przesłać Wam zestaw pdf + prezentacja oraz film w wersji do pobrania na dysk.

Opublikowany przez Justynę Wojciechowską Sobota, 18 kwietnia 2020