„Odjazdowy Bibliotekarz”

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie zaprosiła uczniów trzech szkół podstawowych wraz z opiekunami do udziału w corocznej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Trasa rowerowego rajdu wiodła jak zwykle przez urocze, zielone zakątki 🌳🍀Gmina TrzebielinoNadleśnictwo Trzebielino, Lasy Państwowe . Nie zawiodła nas pogoda 🌞ale przede wszystkim uczestnicy.

Tradycyjnie w rajdzie uczestniczył Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski oraz Grażyna Bodnar sekretarz gminy. Tym razem miejscem docelowym 🏁 była miejscowość Starkowo. Na miejscu przybyłych witał sołtys miejscowości Piotr Krefta. Na dzielnych rowerzystów czekały kiełbaski z ogniska 🔥 słodki poczęstunek 🥧 i zimne napoje 🥤

W programie znalazły się m.in. : pogadanka o bezpieczeństwie w trakcie wakacji (poprowadzona przez policjantów z Kołczygłów: asp. Roberta Rogożę oraz mł. asp. Mateusza Łabuńskiego), głośne czytanie 📖 wierszy, taniec 🕺 integracyjny oraz konkursowe konkurencje dla grup szkolnych. Wśród nich: układanie lepieji, na wzór tworzonych przez samą noblistkę Wisławę Szymborską i zaprezentowanie krótkiego programu reklamującego czytanie książek 📚 Dodatkowo młodzież przelała na papier wrażenia z rajdu i powstały bardzo ciekawe prace plastyczne 🖌🎨 O wygranej zadecydowała konkurencja sportowa – bieg z taczką. Nagrodę główną, piniatę wypełnioną cukierkami 🍬 wywalczyli nasi uczniowie z Trzebielina. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowe przypinki z logo akcji, a grupy szkolne dyplomy za udział w akcji. Imprezę kończyło losowanie nagród w loterii. Do wielu osób uśmiechnęło się tego dnia szczęście 🤞 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za pozytywną energię 💪 wspólną zabawę i miłą atmosferę.

Odjazdowy Bibliotekarz to niepowtarzalna okazja do integracji bibliotekarzy i czytelników, ale także oryginalny sposób na promocję czytelnictwa i pokazanie, że zarówno biblioteka, jak i jej pracownicy mają mnóstwo pozytywnej energii.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, rower i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „POLICJA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i drzewo
Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym ogień i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i trawa
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym stoi, trawa i drzewo
Może być zdjęciem przedstawiającym jedzie na rowerze, rower i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku