Koncert Piosenki Powstańczej

W dniu 29.01.2015 r. w Szkole Podstawowej w Trzebielinie odbył się koncert zatytułowany ” Piosenka Powstańcza”.
W godzinach przedpołudniowych odbiorcą była społeczność szkolna, natomiast po południu, możliwość podziwiania swoich pociech  mieli rodzice .
W koncercie w formie wokalnej, inscenizacyjnej oraz z wykorzystaniem elementów audiowizualnych zaprezentowano  piosenki powstańcze, żołnierskie oraz zakazane. Między innymi: „Siekiera, motyka”, „Kto handluje ten żyje” , „Mały Jaś z AK”, „Serce w plecaku”.
Oglądający wysłuchali koncertu z dużym zainteresowaniem, skupieniem i niekiedy łezką w oku. Docenili ogromny wkład pracy i wysiłek dzieci. Bardzo dobre przygotowanie pod względem stylistyki wokalnej oraz charakteryzacji dotyczącej czasów wojennych zaowocowało dużymi brawami.