Od smyka do czytalnika

Przedszkolaki zostały zaproszone przez   pracowników Biblioteki Gminnej do wzięcia udziału w II edycji „Od smyka do   czytelnika”. Projekt sfinansowała Fundacja Parasol mieszcząca się w Bytowie.   W ramach programu odbędzie się kilka spotkań. Pierwsze spotkanie odbyło się   16 września. Zajęcia przebiegały w ścisłym kontakcie z książką. Dzieci   cichutko i z uwagą wysłuchały bajki „Trzy świnki”. Po głośnym czytaniu   przyszedł czas na wspólne zabawy min. chustą animacyjną oraz bańkami   mydlanymi. Na zakończenie przedszkolaki dostały niesamowite zwierzątka z  balonów min: pszczółki, pieski a także   miecze oraz kwiatki. Spotkanie wywołało wiele emocji, a dzieci opuszczały   bibliotekę z rumieńcami na twarzach.