Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „AKADEMIII AQUAFRESH”.

Dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych (5 i 6 latki) wzięły udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „AKADEMIII  AQUAFRESH”.
W ramach programu przekazane zostały do naszej placówki pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych                         umożliwiających prowadzenie zajęć z dziećmi z zakresu profilaktyki stomatologicznej w sposób ciekawy i kolorowy.

Celem programu było budowanie i wyrabianie wśród dzieci nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.

W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, wiedzą skąd się biorą zęby, oraz nabyły umiejętność określania stopnia zużycia szczoteczki do zębów. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również część praktyczna.
Dzieci dostały do domu miesięczną tabelę mycia zębów, którą mieli wypełniać wspólnie z rodzicami i na zakończenie dostali odznakę Billego. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.