Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Sportowców Polskich w Trzebielinie.

Dnia 17 października 2014 r. odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole, czyli przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów.

Uroczyste ślubowanie złożyło 37 uczniów z dwóch  klas pierwszych. Tuż przed złożeniem ślubowania dzieci wierszami i piosenkami wspominały przedszkolne lata oraz pierwsze dni w roli ucznia. Pierwszaki wspaniale zaprezentowały swoje zdolności artystyczne i pokazały, że są gotowe stać się pełnoprawnymi uczniami  Uczniowie klas starszych powitali swoich młodszych kolegów, życząc im powodzenia oraz okazując swoją pomoc i wsparcie.  Liczna widownia była zachwycona umiejętnościami dzieci.

Po części artystycznej  uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie każdy z pierwszaków został pasowany przez Panią Dyrektor szkoły specjalnym, długim ołówkiem. Na zakończenie pierwszoklasiści wraz ze swoimi najbliższymi świętowali przy kawie i słodkim poczęstunku.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.