„Smyk zaradny kucharz”

Kolejny raz 28.10 maluchy z przedszkola odwiedziły Bibliotekę w ramach projektu „Od Smyka do czytelnika”. Tematem spotkania był „Smyk zaradny kucharz” . Na wstępie obejrzeliśmy bajkę „Świnka Peppa w bibliotece”. Po czym przystąpiliśmy do przygotowywania zdrowych a przy tym i kolorowych kanapek. Działania poprzedziła pogadanka na temat zachowania higieny (mycia rąk), jedzenia zdrowych produktów, zasad savoir–vivre a także nauczyliśmy się  piosenki „pomogę mamusi” . Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabraliśmy się do pracy. Wielką radość sprawiło dzieciom smarowanie pieczywa oraz układanie na kanapkach kompozycji z ulubionych produktów. Ostatni etap to była degustacja kanapek. Po minach dzieci widać było, że kanapki były wyjątkowe.