Teatr Internetowy

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Internetowy Teatr TVP dla szkół. Celem projektu jest „łączenie każdego ucznia ze sztuką”. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły mogą interaktywnie uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych transmitowanych na żywo. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą uczestniczyć i poznawać różne formy teatralne nie wychodząc ze szkoły.

Dnia 20 września o godz. 10.00 ponad 50 uczniów z naszej szkoły z entuzjazmem przyjęło transmisję pierwszego przedstawienia pod tytułem „ Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”. Spektakl był transmitowany z Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES. Był to pierwszy w Polsce – i jak dotąd jedyny – spektakl o tematyce ekonomicznej przeznaczony dla szkół podstawowych. Bohaterem przedstawienia był ciekawy świata Janek zagłębiający się w tajniki przedsiębiorczości. Uczniowie, już od najmłodszych lat mogli dowiedzieć się jak świadomie i rozsądnie zarządzać funduszami tak, by nie popaść w spiralę długu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem oglądali ten spektakl.

Z wielkim oczekiwaniem czekamy na kolejne transmisje, których w tym roku będzie jeszcze cztery. Następny już 7 października o godz. 11.00, będzie to spektakl pt. „Mikrokosmos” (pantonima).