Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

W poniedziałek 4.05 dzieci z RPP oraz z p-ktu przedszkolnego wybrały  się do Teatru Laki Tęcza na spektakl „Pieśń lasu”. Przedstawienie opowiada historię małego zajączka oraz jego przyjaciół, którzy są smutni,   bo ludzie zaśmiecili ich polanę. Ma tam też powstać fabryka. Trzeba było mądrości małej dziewczynki imieniem Marysia i odważnego zajączka, aby przywrócić porządek w lesie. Do porządku zostali włączeni widzowie czyli min. nasze dzieci, którzy wraz z bohaterami spektaklu zbierali i segregowali śmieci pozostawione w lesie. Przedstawienie było bardzo pouczające. Dzieci dowiedziały  się z niego, w jaki sposób można przyczynić się do ochrony otaczającej nas przyrody. Przekonały się, jak wiele zależy od naszej postawy względem ochrony środowiska oraz jak ważne jest to, aby chronić lasy przed ich zaśmiecaniem i nadmiernym wycinaniem. Po spektaklu dzieci miały okazję  uczestniczyć w lekcji teatralnej. Prowadzący ją aktor zapoznał nas z niezwykle barwnymi i fascynującymi lalkami teatralnymi min: marionetkami, kukiełkami pacynkami czy jawajkami.