Wycieczka do Teatru Lalki ,,Tęcza „

Dnia 5 czerwca 2014 r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku  na przedstawienie „Nieznośne słoniątko”. Wielu uczestników wycieczki po raz pierwszy zetknęło się z teatrem. Było to, więc dla nich ogromne przeżycie.

Tytułowy bohater spektaklu zadawał  nurtujące go pytania, dotyczące otaczającego świata, co z kolei irytowało jego przyjaciół: żyrafę, strusia, hipopotama, pawiana. Nieznośne słoniątko, – bo tak go nazwano -  wyruszyło w świat, by dowiedzieć się, co krokodyl  jada na obiad?.

Spektakl wzbudził wiele emocji wśród dzieci, o czym świadczył śmiech na sali  i gromkie brawa. Potwierdziło się też powiedzenie, że nie ma głupich pytań. Mogą być tylko głupie odpowiedzi.