Wycieczka SKC

Dnia 27.05. na zakończenie tegorocznej działalności dzieci ze SKC uczestniczyły w całodniowej wycieczce. Do grupy tej dołączyli też uczniowie z 4 i 5 klasy, wraz z opiekunami p R. Mizielińską, p E. Surmą i ks Krzysztofem. Pierwszym celem wycieczki było sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Tutaj na jego progu powitał nas proboszcz i budowniczy sanktuarium ks. Władysław Stec – Sala. Ksiądz najpierw krótko zapoznał nas z historią sanktuarium, a następnie ugościł słodkościami i herbatą. Po poczęstunku mogliśmy przybliżyć sobie postać św. Józefa zwiedzając kapliczki wokół sanktuarium poświęcone Jego Osobie oraz przenieść się do Fatimy, Lourdes, czy La Salette zatrzymując się przy figurkach z objawień Maryjnych w tych miejscowościach. Po tej duchowej uczcie pojechaliśmy do kina na film, a po nim na smakołyki do KFC. Kolejnym punktem wycieczki była Dolina Charlotty. W niej poznawaliśmy bardziej, lub mniej znane zwierzęta, zwiedziliśmy chatkę Jasia i Małgosi, a podczas wodnego safari wyszedł nam na spotkanie najsłynniejszy z lemurów, władca wyspy – król Julian. Wycieczkowicze mieli również okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat fok, dzięki spotkaniu edukacyjnemu, a następnie na własne oczy usłyszeć i zobaczyć wyczyny fok w trakcie ich karmienia i treningu. Podczas wycieczki były konkursy, towarzyszyła modlitwa i dobra atmosfera za, którą pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, a najbardziej Panu Bogu za to, że wysłuchał naszych próśb i po ulewnej nocy, dał nam słoneczne popołudnie.