DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Buon Giono! Good morning! Bonjour! Buenos días! Guten Tag!, czyli DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
30 stycznia 2013 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Dzień języków obcych”. Na tę okazję samorząd uczniowski przygotował konkursy dla klas I-VI. Każda z klas na jeden dzień przeniosła się w inne miejsce na świecie. Klasa I przygotowała przepiękne stroje z Polski, klasa II przybliżyła nam kuchnię Włoską zaś klasa III przeniosła nas do świata Wielkiej Brytanii. Jury przydzieliło pierwszą nagrodę za wystrój klasy i stroje klasie III, klasa I zajęła drugie miejsce, natomiast klasa II zajęła trzecie miejsce. Niezwykle zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii klas IV- VI gdzie główną nagrodą była „Dzika karta” dla całej klasy oraz „Bon na dzień bez pytania” dla osoby z najefektowniejszym strojem. Miejsce pierwsze zdobyła klasa IV, która przybliżyła nam kulturę i tradycje Francuskie, miejsce II zdobyła klasa VI przenosząc nas do Niemiec, zaś miejsce III zdobyła klasa V, która przygotowała krótką scenkę o Meksyku zaprezentowaną podczas ogłoszenia wyników. „Bon na dzień bez pytania” został przyznany Wiktorii Grygonis z klasy VI. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, więc zdecydowało się przyznać specjalne wyróżnienia za przepiękne stroje następującym uczniom:
• Seweryn Sibiński klasa II ,
• Kasia Andrys- Żółtowłos klasa IV ,
• Karolina Szapiel klasa IV,
• Łukasz Ficner klasa IV,
• Filip Mazur klasa VI,
• Piotr Zacholski klasa V,
• oraz tajemniczy jak zawsze Sherlock Holmes i Robin Hood z klasy III.
Dziękujemy za udział w imprezie i zapraszamy na kolejne!
Samorząd Uczniowski