Zielony Dzień w Bibliotece

 

Dnia 18 kwietnia 2013 roku Biblioteka Gminna w Trzebielinie zaprosiła przedszkolaki na  „Zielony dzień”, aby w ten sposób świętować pojawienie się pierwszych cieplejszych dni wiosennych. Tego dnia ubrani byliśmy na zielono. Wszystkie działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego, bo to niewątpliwie kolor przyjazny środowisku. Zajęcia poprowadziła pani Iwona Szczęsna. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pod tytułem „Żaba”, a następnie poznały życie, zwyczaje oraz cykl rozwojowy żab.  Dowiedziały się również, że wszystkie żaby są pod ochroną i nie można ich krzywdzić. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach „Była sobie żabka mała” oraz „Jam jest żabka”.                       Na podsumowanie zajęć wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną „zieloną żabkę” z ciastoliny. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Widać było uśmiech i zadowolenie dzieci z niecodziennego spotkania. Dziękujemy pani Iwono!