Kle, kle boćku kle, kle ,


W ramach Dnia Bociana (którego obchodzimy 31.05), dzieci z przedszkola zostały zaproszone 15.05.2013 r. do Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, gdzie odbyła się pogadanka na temat wyglądu i życia boćków. Pani Iwona Szczęsna opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o bocianach min:  że bociany są pod ochroną, przynoszą szczęście, oraz, że wbrew powszechnym przekonaniom nie żywią się żabami. Maluszki obejrzały także bajkę o przygodach Bolka, Lolka i bociana, wysłuchali bajki Ezopa pod tytułem „Lis i bocian” z której płynie piękny morał : nie czyń drugiemu , co tobie niemiłe. Dzieci miały okazję naśladować bociani chód oraz klekot, wesoło bawić się przy piosence „Kle, Kle boćku”. Na zakończenie dzieci postępując zgodnie z instrukcją własnoręcznie wykonały bociany z rolki po ręcznikach papierowych. Zabawa ta spodobała się  tak bardzo, że szybko powstały całe bocianie rodziny.