Urodziny Marchewki

„…Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny…

a marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…” –

 

24 września br. dzieci z punktu przedszkolnego bardzo wesoło świętowały w sali widowiskowej „Urodziny Marchewki”. W tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo. Świętowanie rozpoczęło się od inscenizacji piosenki pt. ”Urodziny marchewki”. Przedszkolaki miały okazję poznać wartości odżywcze niektórych warzyw. Uczestniczyły również w niecodziennych zajęciach plastycznych. Malowały marchewkę „skórką pomarańczy”. Po zakończonej pracy zostały zaproszone do degustacji soku z marchwi i pomarańczy. Śmiechu było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało balonika oczywiście „pomarańczowego”. Za rok z pewnością powtórzymy marchewkowe urodziny…