W świecie opery i baletu

 

25 września br. w sali widowiskowej w Trzebielinie odbył się koncert pt. „Magiczny świat teatrów muzycznych, czyli wielkie przeboje mistrzów opery, operetki, baletu i musicalu”. W organizację koncertu włączyła się Szkoła Podstawowa w Trzebielinie oraz Biblioteka Gminna. Uczniowie i przedszkolaki mieli niepowtarzalną okazję gościć dwóch artystów pana Leszka Bolibok grającego na skrzypcach oraz akompaniującego mu na gitarze pana Marka Walasek. Muzycy zaprezentowali piękne klasyczne przeboje oper, operetek, baletu i musicalu. Pan Leszek wprowadzał dodatkowo dzieci w klimat wesołej zabawy ruchowo – muzycznej. Sposób prowadzenia koncertu spowodował, że utworów z zainteresowaniem słuchali nawet najmłodsze dzieci. Podczas koncertu nie zabrakło też konkursów min: na najlepszego dyrygenta, najlepszego tancerza do muzyki z baletu „Jezioro łabędzie”. Oryginalne były też nagrody. Dużym zaskoczeniem dla dzieci była możliwość gry na skrzypcach i gitarze elektrycznej, które otrzymały oryginalne tytuły.

Popularyzowanie muzyki klasycznej jest ważnym celem w edukacji i rozwoju wśród najmłodszych słuchaczy. Mamy nadzieję, że wiosną artyści również zagoszczą w Trzebielinie i przedstawią nam swój kolejny koncert.