„Smyk zaradny kucharz”

„Smyk zaradny kucharz”

Dzieci z przedszkola kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Gminną 21 października 2013 r. Tym razem zajęcia poprowadziła pani Justyna. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę Misia Uszatka pt: „Krem bez gotowania”. Gdzie Prosiaczek i Uszatek postanowili przyrządzić dla króliczków niespodziankę; przygotowali krem cioci bez gotowania, lecz króliczki z ciekawości zaglądnęły do spiżarni i zrzucili deser na ziemię, i z niespodzianki nic nie wyszło. Wysłuchały również bajki pt: „Gryzelda gotuje” oraz obejrzały przygotowaną wystawę książek.

Był również czas na wspólne zabawy ruchowe takie jak: „Ulijanka”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Gąski, gąski do domu”.

Na zakończenie przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – wykonały samodzielnie kanapki. Przed przystąpieniem do działania dzieci umyły ręce. Kanapki wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin.