Andrzejki w Przedszkolu

29 listopada 2013 r. w naszym przedszkolu od samego rana było bardzo wesoło, ponieważ odbyła się zabawa andrzejkowa. W świat magii i czarów wprowadziła wszystkich wróżka. „Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”. Tymi słowami dzieci  wraz z paniami rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każde dziecko wrzuciło do miski z wodą swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby.
Dzieci miały okazję poznać dawne zwyczaje i obrzędy związane z andrzejkami oraz różne wróżby min: wróżbę z butami, Kim będę?, magiczne liczby. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie u dzieci.  Wróżka zapewniła również dzieciom zabawę z balonami przy muzyce oraz słodki poczęstunek.