Koncert „W świecie kabaretów”

 

30 marca 2014 r. na sali widowiskowej Biblioteki Gminnej w Trzebielinie odbył się niezwykły  koncert pn. „W świecie kabaretów” zorganizowany przez naszą szkołę. Na wstępie uczniowie  z naszej szkoły,  pod przewodnictwem p. Ewy Surmy przywołali czar minionych lat i przepięknie zaprezentowali  piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Do tych niezapomnianych  i niezwykłych piosenek,  z kanonu aktorskich,  należały min.  „Na ryby”, „Herbatka” oraz  „Kuplety”, czyli  „Starsi panowie dwaj”.  Na koncercie wystąpili również instrumentaliści z naszej szkoły oraz z Państwowej Szkoły Muzycznej w Miastku.  Uczniowie ukazali swoje umiejętności gry na flecie, gitarze oraz na akordeonie. Dobrą zabawę  zapewnił kabaret „Szpilka” z Miastka. Przedstawili  oni znane bajki w swojej,  zabawnej i groteskowej formie. Występ kabaretu zachwycił  uczestników spotkania. Koncert, z dawką dobrego humoru, poprowadziła p. Agnieszka Kochel. Słodki poczęstunek oraz konkurs z nagrodami  urozmaiciły spotkanie. Publiczność wspaniale się bawiła i  gromkimi brawami oklaskiwała występy wszystkich artystów.  Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i radosnej  atmosferze.  Koncert może stać  się przykładem integracji mieszkańców naszej gminy poprzez dobrą zabawę.