RAJD PIESZY Z NATURĄ 2000

 

W sobotę 7 czerwca 2014 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w pieszym rajdzie zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Wrzeciono.  Na rajd dojechaliśmy autobusem wraz z mieszkańcami naszej Gminy.  Rajd rozpoczął się w Miastku i prowadził przez piękne treny Nadleśnictw Miastko i Dretyń.  Koniec trasy miał miejsce nad  jeziorem Skąpym. W rajdzie szło około 80 osób w różnym przedziale wiekowym. Każdy uczestnik miał do przejścia 10 km. W pokonaniu trasy  pomagała mapa oraz liczne oznakowania. Trasa była bardzo malownicza, przebiegała wśród łąk i lasów. Po dotarciu nad jezioro  czekały na nas ciepłe i zimne napoje oraz kiełbaski, które mogliśmy upiec na ognisku. Po odpoczynku braliśmy udział w licznych konkursach. Na wstępie odbył się konkurs plastyczny „ Kraina Jezior”, w którym nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca. Kolejny był konkurs wiedzy obejmujący pytania związane z naturą. Wszyscy walczyli do samego końca a w wyłonieniu zwycięzców potrzebne były dogrywki. Uczniowie z naszej Szkoły również tryumfowali w tym konkursie. Na koniec odbył się konkurs sportowy. Uwiecznieniem rywalizacji były wspaniałe nagrody za czołowe miejsca oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników. Po rajdzie byliśmy trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Pogoda była przepiękna a przyroda  zachwycała swoimi urokami. Dziękujemy LGD Wrzeciono za zaproszenie,  świetną organizację i wspaniałą zabawę. Z niecierpliwością czekamy na kolejny pieszy rajd.