Pierwszy dzień wiosny

Uczniowie Szkoły Podstawowej przywitali wiosnę już 20.03. Impreza rozpoczęła się od kolorowego spaceru po naszej miejscowości wspólnie z grupą przedszkolną i 5-cio latkami. Następnie uroczyście pożegnaliśmy zimę i wesołymi okrzykami przywitaliśmy wiosnę po czym zjedliśmy przepyszną kiełbaskę z bułką. Kolejnym punktem zabawy był „Wiosenny turniej klas”. Rozpoczęliśmy go od prezentacji wierszy i rymowanek wcześniej przygotowanych przez klasy rozpoczynające się od zdania „Na drzewach pojawiły się pierwsze pąki…”  oraz prezentację mody Marzanny i Pani wiosny. Sporym zaskoczeniem okazały się kreacje uczniów z klas IV-VI ponieważ za Marzanny przebrali się chłopcy. W dalszej części zabawy uczniowie zmierzyli się między innymi z: zagadkami, rozpoznawaniem warzyw i owoców, pchnięciem kulką z waty, podnoszeniem kółek oraz walką rysowników. Jury konkursu zdecydowało się przyznać wszystkim uczestnikom miejsca pierwsze i przekazało słodkie nagrody dla uczniów.  Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara… Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!