Wycieczka do leśniczówki

Dnia 28.04.2015 dzieci z oddziału RPP oraz dzieci najmłodsze wybrały się na wycieczkę do pobliskiej leśniczówki w Szczyćcu. Na miejscu czekali na nas pracownicy Nadleśnictwa Trzebielino, którzy mieli przygotowane atrakcje dla dzieci.

W programie było m.in.: interesująca lekcja przyrodnicza, która wzbogaciła wiedzę dzieci z zakresu flory i fauny polskich lasów, gra memory, kolorowanki o tematyce leśnej oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Na zakończenie czekała nas atrakcja-niespodzianka, czyli udaliśmy się z leśniczym na krótki spacer, gdzie mogliśmy zobaczyć „dzieło” bobra, który za pomocą swoich ostrych zębów ściął kilka drzew..

Mimo złej aury, wycieczka zostaje zaliczona do udanych. Dzieci wróciły zadowolone, a deszczową aurę wynagrodził mały upominek od pana leśniczego, brelok odblaskowy oraz małe co nieco.

 

Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Trzebielino