Wizyta

1 października 2015r. przed oddział przedszkolny zajechał radiowóz policyjny. Do drzwi przedszkola zapukało dwóch policjantów. Czy są tu grzeczne dzieci? Zapytał jeden z nich. Tak! Niepewnym głosem odpowiedziały przedszkolaki. Po co przyjechali? Przecież jesteśmy grzeczni. Dzieci były wystraszone. Ale już po chwili z zaciekawieniem wysłuchały jaki jest cel wizyty w naszym przedszkolu. Dzieci dowiedziały się na czym polega bezpieczne korzystanie z
pobocza, poruszania się po pasach dla pieszych, na jakim świetle należy je przechodzić, oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Przedszkolakom największą radość sprawiło oglądanie kajdanek oraz radiowozu. Porozmawiać również mogli przez radiostację. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód policjanta i jak niebezpieczna i trudna jest to praca. Bardzo dziękujemy za pouczające informacje jakie otrzymaliśmy od panów policjantów.