Koncert „Musical i film”.

Dnia 5 czerwca bieżącego roku odbył się  już  kolejny koncert szkolny , tym razem pod nazwą „Musical i film”.  Młodzież szkolna zaprezentowała  repertuar zaczerpnięty z lubianych i znanych musicali i filmów.  Część utworów śpiewała w oryginalnej wersji językowej , to jest po angielsku, chociażby  „Honey , Honey” z musicalu Mamma Mia,. Zespół sięgnął również po ujmujący  utwór z obchodzącego w tym roku swoje 25 urodziny  musicalu Metro pt.„Wieża Babel”  oraz  „Do Re Mi” ze słynnego The Sound of Music -( Dźwięki muzyki). Jak zawsze i tym razem Martyna Warsińska wzruszyła do łez licznie przybyłą widownię utworem pt. „Holding out for a hero”  z filmu Shrek  a z repertuaru Bony Taylor, a potem utworem „Do kołyski” z repertuaru Dżem ,wywołanego bisem. Pierwszy  i bardzo udany popis Zuzanny Pirowicz, która zaśpiewała piosenkę Alicji z Czarnoksiężnika z Krainy Oz, nie został nie zauważony przez publiczność .  Wśród wykonawców swój debiut miała młodsza grupa wokalna, która dopiero zaczyna swoją przygodę z piosenką, a już ubawiła serdecznie publiczność, prezentując piosenki z inscenizacją. Rowerem wędrowała muzycznie przez świat, wspomniała o najlepszym przyjacielu ukochanym psie i nie zapomniała, że przecież aby śpiewać trzeba znać „Śpiewankę Do Re Mi fankę”. Przez cały koncert pojawiały się tajemnicze postaci z filmów. Nie zabrakło uroczego Papa Smerfa, groźnego Shreka i jego ukochanej Fiony, czy zaskoczonego Pirata i wiele innych, w które  wcieliły się najmłodsze pociechy z działającego przy szkole Punktu Przedszkolnego. Pani Surma pożegnała się z zespołem, który prowadziła blisko 5 lat, a którego wokaliści są abiturientami naszej szkoły i od września rozpoczną naukę w gimnazjum. Podziękowała również rodzicom za wsparcie w wieloletniej pracy .