Podsumowania projektu „Teatr anglojęzyczny”.

Niedziela, 08.01.2017 roku to dzień podsumowania projektu „Teatr anglojęzyczny”. Dzieci z rocznego przygotowania przedszkolnego oraz obu punktów przedszkolnych zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w zimowym przedstawieniu pod tytułem „Winter Wonderland”. W naszej cudownej, zimowej krainie znalazły się elfy, renifery, śnieżynki, królowa śniegu czy też energiczne pingwiny. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Fundacji „Parasol” z Bytowa możliwe było przeprowadzenie projektu oraz zakup m.in. wielu stroi dla najmłodszych, które będziemy mogli oglądać na naszej scenie jeszcze nie raz. Zrealizowany projekt spełnił założone cele tj. umożliwił dzieciom z przedszkoli oraz Rocznego Przygotowania Przedszkolnego nabycie nowych, niezbędnych w dzisiejszych czasach umiejętności, m.in. opanowania scenicznego, większej pewności siebie. Główny rezultat płynący z projektu to nauka dzieci języka angielskiego łącząca zabawę z nabywaniem nowych umiejętności językowych w sposób nieświadomy.

 

Występ dzieci był bardzo emocjonujący, wymagał od nich wiele odwagi i skupienia ponieważ przewidziane było, iż w projekt zaangażowane będzie 40 dzieci. Tak się nie stało, ponieważ najmłodsze dzieci również zostały zaangażowane w działania co skutkowało występem aż 60 maluchów na scenie. Szacujemy również, iż na Sali Widowiskowej przy Bibliotece w Trzebielinie zgromadziło się około 200 widzów, co jest ogromnym sukcesem. Występ naszych najmłodszych dzieci był połączony z koncertem chóru działającego w naszej szkole, który stanowił miły przerywnik podczas imprezy.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy!