Koncert Z biegiem Wisły

W dniu 21 listopada uczestniczyliśmy w koncercie muzyki ludowej i patriotycznej. Płynęliśmy z biegiem Wisły i zawitaliśmy u Górali. Tam zatańczyliśmy Zbójnickiego i ucięliśmy sobie krótkie muzyczne spotkanie z Janosikiem. Pod drodze odwiedziliśmy Wisłę, gdzie p. Adam Małysz zdobywał swoje liczne trofea, a teraz zdobywają je jego następcy. Płynąc Wisłą po polskiej krainie dotarliśmy również do Krakowa. Do miasta wpuścił nas Smok Wawelski. Zostaliśmy tam miło przywitani hejnałem z Wieży Mariackiej i zaproszeni do zatańczenia krakowiaka. Odwiedziliśmy również Żelazową Wolę i wsłuchaliśmy się w piękne mazurki naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Na drodze naszej muzycznej wędrówki zetknęliśmy się z naszą polską piękną muzyką nie tylko ludową, ale też patriotyczną. Wspomnieliśmy naszych ułanów i Pierwszą Kadrową. Dotarliśmy do morza i wsłuchani w jego szum pożegnaliśmy się z koncertmistrzem Panem Leszkiem Bolibokiem, który razem z kolegą -gitarzystą dostarczył nam wielu muzycznych artystycznych i emocjonalnych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy już na następne wędrówki muzyczne.