Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzieci przedszkolne w zeszłym tygodniu świętowały Dzień Pluszowego Misia. Obchodzony jest on 25 listopada, a przedszkolaki świętowały go aż dwa dni. Pierwszego dnia tj. 21 listopada młodsze przedszkolaki z tej okazji odwiedziły Bibliotekę Gminną. Natomiast straszaki bawiły się z misiem następnego dnia. Dzieci wówczas dowiedziały się jak wyglądały pierwsze misie. Zapoznały się z historią powstania pierwszego pluszowego misia i dlaczego mówimy na niego Teddy Bear. Dzieci zobaczyły także w jaki sposób powstaje pluszowy miś. Opowiadały o swoich ukochanych misiach oraz o misiach, które znają z bajek i książek. Dzieci samodzielnie wykonały ciasteczka misie (buzie), które ozdobiły lukrem. Ciasteczka wyszły przepyszne. W tych dniach bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki o misiach. Były to dni, w których szczególnie troszczyliśmy się o pluszowe misie i dlatego otrzymaliśmy dyplomy i odznaki Przyjaciela Pluszowego Misia.